Skóra trądzikowa

Trądzik jest przewlekłym stanem zapalnym mieszków włosowych, wywołanym przez takie czynniki jak: wzmożona produkcja łoju, stany zapalne, osłabienie układu odpornościowego czy rozwój flory bakteryjnej. W walce z trądzikiem skuteczne są takie zabiegi jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja i zabiegi z użyciem kwasów.

  1. Peeling kawitacyjny

Ten zabieg sprawdzi się u każdej osoby borykającej się z trądzikiem, gdyż w bezpieczny sposób oczyści skórę. To alternatywa do oczyszczania manualnego, które nie jest za dobrym rozwiązaniem w walce z trądzikiem – w drastyczny dla skóry sposób usuwa tylko objawy nie zwracając uwagi na przyczyny powstawania tych zmian skórnych. Peeling kawitacyjny usuwa martwy naskórek i zalegające zanieczyszczenia bez efektów ubocznych takich jak zaczerwienienia, podrażnienia czy nawet blizny. Polega na tym, że do wilgotnej skóry przykładane jest urządzenie wytwarzające fale dźwiękowe. Pod wpływem drgań martwe komórki są usuwane, a nowy naskórek jest pozbawiony nadmiaru sebum. Oprócz tego usuwa również zaskórniki i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu skóra odzyskuje blask. Peeling kawitacyjny to również wstęp do stosowania wielu innych zabiegów. Takie usunięcie martwego naskórka jest idealne przed np. działaniem kwasami czy  nawilżaniem. Dzięki temu skóra lepiej przyjmie substancje, a efekt będzie bliższy oczekiwanego!

  1. Mikrodermabrazja

To zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu skóry. W tym celu wykorzystuje się głowice diamentową, która pozwala na ścieranie skóry – warstwa po warstwie. Ilość naskórka, której należy się pozbyć kosmetyczka ustala indywidualnie. To zabieg bezbolesny i krótki, które największe efekty przynosi wykonywany w cyklach np. 5 zabiegów, w odstępach co dwa tygodnie. Zabieg usuwa zaskórniki, łojotok, przebarwienia, rozszerzone pory czy też blizny potrądzikowe. Oczyszczona i zregenerowana skóra to także wstęp do dalszych zabiegów – kwasami czy też zabiegów laserowych. Warto jednak podkreślić, że mikrodermabrazja nie będzie odpowiednia dla osób z trądzikiem różowatym, czy też trądzikiem krostkowym, ropowiczym. Wtedy taki zabieg nie tylko podrażni skórę, ale również nasili objawy.

  1. Zabiegi z kwasami

Zabiegi z kwasami będą odpowiednie dla osób z cerą trądzikową, gdyż dogłębnie ją oczyszczają, zwalczają wypryski, wygładzają skórę umożliwiając dalsze odżywianie. Najbardziej znane kwasy na trądzik to kwas azelainowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy i salicylowy. Kwasy natychmiastowo wnikają w skórę, co sprawia, że już po pierwszy zabiegu widać znaczną poprawę skóry. Aby efekt był jak najlepszy należy wykonać 5 zabiegów, w cotygodniowych odstępach. Warto wykonywać takie kuracje jesienią i na wiosnę, gdyż nie można po nich wystawiać skóry na słońce. Obecnie na rynku kwasy są ogólnodostępne, jednak należy pamiętać o ich bardzo silnym działaniu – najlepiej zabiegi wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Kwasy są bardzo dobre na cerę trądzikową, jednak upragnione efekty przynoszą tylko wtedy, gdy nakłada je specjalista.

Quality House Of Beauty

Top