Ujędrnianie

Istnieje wiele przyczyn wiotczenia skóry. Nagły spadek wagi, także ten związany z ciążą, starzenie się skóry, wpływ genów. Jak ujędrnić skórę? Wisząca skóra sama z siebie nie stanie się znowu napięta. Najlepiej zadziałają nowoczesne zabiegi ujędrniające. Doskonałym sposobem na zniwelowanie wiotkości są specjalistyczne zabiegi. Współczesna kosmetologia umożliwia skorzystanie z wielu innowacyjnych rozwiązań na ujędrnienie skóry między innymi HIFU. 
HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości generowanych przez specjalnie do tego celu zaprojektowane urządzenie. Regeneracja odbywa się tutaj poprzez mikrouszkodzenia tkanek wywołane działaniem ultradźwięków – komórki skóry ulegają uszkodzeniom w procesie termoablacji wywołanej poprzez lokalnie podwyższoną temperaturę. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte. Zabieg z wykorzystaniem skupionej wiązki fal dźwiękowych był pierwotnie przeznaczony jedynie do celów medycznych. Za pomocą HIFU leczyć można różne nowotwory oraz m.in. chorobę Parkinsona. Jako zabieg kosmetyczny świetnie sprawdza się do liftingu twarzy, ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek czy zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów.
Wskazania
Z zabiegu HIFU skorzystać mogą wszyscy, którzy nie są zadowoleni z jędrności swojej skóry oraz w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków są także: zmniejszenie prawdopodobieństwa utraty jędrności skóry podczas odchudzania, wiotkość skóry po przebytej ciąży lub po nagłej utracie masy ciała, lifting twarzy i dekoltu, a także wiotka skóra na udach, piersiach czy pośladkach. Warto również wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na redukcję rozszerzonych porów oraz wyostrzają kontur twarzy.
Przeciwwskazania i skutki uboczne
Metoda HIFU jest stosunkowo bezpieczna i nie powoduje poważnych skutków ubocznych mogących w znacznym stopniu wpływać na dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że posiada jednak pewne ograniczenia. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
  • stany zapalne skóry,
  • nowotwory,
  • opryszczka,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • epilepsja,
  • choroby układu sercowo – naczyniowego,
  • stwardnienie rozsiane.
Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to przez kilka dni w miejscu wykonania zabiegu może utrzymywać się stosunkowo nieduży obrzęk. W skrajnych przypadkach zaobserwowano pojawienie się blizn zanikowych oraz oparzeń skórnych. Warto jednak pamiętać, że takie przypadki notuje się niezmierne rzadko.
Quality House Of Beauty
Top