Makijaż permanentny Metoda Ombre

Efekt OMBRE to jedna z najnowszych technik pigmentacji brwi, która cieszy się wielkim zainteresowaniem klientek. Cieniowanie brwi tą techniką znacznie różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatnie podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce. Pigmentacja tą techniką może być wykonana w dwóch wariantach w zależności od typu urody klientki:

  • Nasycenie w poziomie idealne dla młodych osób o mocnych typach kolorystycznych urody.
Makijaż permanentny brwi ombre
  • Nasycenie w pionie dla osób starszych, osób o delikatnej urodzie i  regularnych kształtach twarzy.
Makijaż permanentny brwi ombre
Makijaż permanentny brwi ombre – zalety
  • Subtelne i naturalne odcienie brwi. Metoda ombre daje efekt delikatnej mgiełki koloru z jaśniejszą nasadą brwi i łagodnie rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym
  • Idealny gradient koloru rozłożony jest od najjaśniejszego u nasady do najciemniejszego na końcach brwi
  • Mocniejsze podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego z równoczesnym roztarciem koloru w górnej linii
  • Najnowszy trend
  • olśniewający efekt końcowy
Brwi ombre – jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego brwi ombre zaczyna się od rysunku wstępnego. Po zaakceptowaniu rysunku oraz koloru barwników przez Klientkę zaczyna się pigmentacja brwi. W zależności od typu urody są dobierane odpowiednie barwniki i metodę cieniowania. Następnie wprowadza się pigment odpowiednią techniką do skóry za pomocą jednorazowych igieł. Skóra podczas zabiegu znieczulana jest specjalnym preparatem na bazie lidokainy. Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze niż zamierzony efekt. Jednak po około 7 dniach, po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Dlatego też konieczna jest druga wizyta, która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi należy szczególnie dbać o higienę i nawilżenie skóry. 

Jak długo utrzymują się brwi permanentne ombre?

Makijaż permanentny brwi ombre utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat. Aby efekt był zadowalający należy go średnio raz do roku uzupełniać, ponieważ barwnik wyłuszcza się wraz z naskórkiem i z czasem makijaż blednie i wybarwia się.

Quality House Of Beauty

Top